Тема.
Контрольний твір-роздум за романом Стендаля «Червоне і чорне»
Мета: перевірити рівень
розуміння учнями змісту художнього твору; удосконалювати навички
ідейно-художнього аналізування вивченого твору за обраною темою; розвивати
творчі здібності, писемне зв’язне мовлення школярів; виховувати кращі людські
якості.
Оснащення: портрет Стендаля,
художній текст роману «Червоне і чорне», ілюстрації до твору.
Тип уроку: розвиток
мовлення.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної
діяльності
У ч и т е л ь. «Я хочу говорити
про те, що відбувається в глибині душі»,— писав Стендаль. Читач завжди є
співавтором письменника у сприйнятті його твору, тем, ідей та проблем, що в
ньому порушено. Сьогодні ви спробуєте описати, як ваша душа й розум
відгукнулися на твір великого французького письменника; як ви сприйняли ті
загальнолюдські цінності, які він пропагує у своєму творі; завдяки чому
розширили свій кругозір.
ІIІ. Оголошення теми й мети
уроку
ІV. Розвиток мовлення
1. Коментування вчителем
запропонованих тем
Орієнтовні теми
1) Внутрішня драма головного
героя роману Стендаля «Червоне і чорне»: шлях від наполеонізму до злочину.
2) «Червоне» і «чорне» в романі
Стендаля «Червоне і чорне».
3) Р оль жіночих образів у долі
Жульєна Сореля та втіленні авторського задуму в романі Стендаля «Червоне і
чорне».
2. Написання твору-роздуму за
обраною темою
Орієнтовний план твору-роздуму
«Внутрішня драма головного героя роману Стендаля «Червоне і чорне»: шлях від
наполеонізму до злочину»
I. Вступ. Французьке
суспільство I половини XIX століття як тло роману Стендаля «Червоне і чорне».
II. Основна частина.
1. Жульєн Сорель — обдарована
особистість низького походження:
а) дитинство та юнацтво
Жульєна; взаємини в родині;
б) мрії та захоплення юнака;
в) шлях до кар’єрного зростання
завдяки впливовості жінок;
г) суперечливість характеру
героя; шлях до злочину.
2. Переосмислення життєвих
цінностей Жульєном у в’язниці.
3. Переможець чи переможений?
III. Висновок. Проблеми
особистості змальованої Стендалем, що є актуальними й донині та хвилюють
сучасного читача.
V. Домашнє завдання
Для всіх: розпочати читати
повість Бальзака «Гобсек».
Індивідуальне: підготувати
повідомлення на тему «Бальзак і Україна».
VI. Підбиття підсумків уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар